| king5151 a întrebat:

Salut, m-a ars soarele acum 2 zile rau, sunt alb si nu m-am dat nici cu crema si am stat in apa vreo 2 ore zic eu, mi-a mai trecut putin ca m-am dat cu vreo 3 spray-uri, au inceput sa imi apara bube d-alea cu lichidlaughing inseamna ca se vindeca daca au aparut? Ma tin umerii de zici ca sunt electrocutat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Elelei a răspuns:

Inseamna ca ai facut insolatie. Si se va jupi pielea. Ar fi bine sa te vada maine medicul tau. Nu e gluma.

| king5151 explică (pentru Elelei):

Si e de rau daca se jupoaie pielea? am mai fost ars in urma mai rau decat acum

| Andreeamaria05 a răspuns:

Nu-i nimic îți trece pana te măriți

| Elelei a răspuns (pentru king5151):

Vei avea dureri, usturimi. Dar in stadiul asta, oricum se va jupi.

| king5151 explică (pentru Elelei):

Pai acum vreo 3 zile ma ustura rau acum nu prea dar mi-au aparut bule cu lichid pe umeri, sa le sparg?