| anonim_4396 a întrebat:

Salut! M-a lovit cineva la ceafa (intre ceafa si cap cumva gen de unde incepe parul) acum o ora jumate cu palma si ma luase ameteala in timpul loviturii si acum mi-e frica sa nu patesc ceva. E grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Tu vei fi ok.
Dar problema trebuie să fie cunoscută părinților sau la poliție, după caz. Pentru ca data viitoare să nu se mai întâmple.
Nimeni nu trebuie să lovească pe altul. Și nici părinții nu trebuie să-și lovească copii astfel. Lipsa de respect nu trebuie tolerată. Dacă ești minor, există protectia copilului care știe să rezolve astfel de situații.
Dumnezeu ne-a dat mâini și picioare să ne ajutăm unii pe alții, nu să ne lovim cu ele.

| Caro34 a răspuns:

Bună! Nu ai nimic! Totul va fi bine! De ce te lași lovit? Cere ajutorul cuiva; nu suntem niciodată singuri! Numai bine!

| iulianxw a răspuns:

Nu e, amețeala a venit de la impact, stai liniștit vreo 20 de min si o sa fie ok