| skary a întrebat:

Salut, m-am lasat de marihuana acum 3 saptamani si vreau sa stiu daca imi apar in sange sau in urina deoarece maine iau rezultatul analizelor si vreau sa stiu la ce sa ma astept multumesc foarte mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sonnayasashikushinaide a răspuns:

Nu apar in urina nici in sange, marijuana fuctioneaza astfel, din plamani se duce fix in creier si acopera sinapsele si receptori de dopamina, marijuana distorsioneaza si provoaca eliberarea de chimicale in creier, nu are legatura cu sangele, mai ales dupa 3 saptamani nici in plamani nu mai sunt urme de marijuana, deci nu te ingrijora, oricum marijuana e ok nu iti provoaca rau, ba chiar bine, DAR nu iti recomand alte droguri, nici sa nu te gandesti, o zi buna, mult noroc maine, si sanatate

7 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Se poate sa se gaseasca in sange urme de droguri.
Nu stiu sigur, nu sunt doctor, nici consumator laughing

| Flaviius87 a răspuns:

Nu cred ca iti ies, pentru ca nu sunt injectabile!
Mula sanatate!

| Kanghu a răspuns:

Marijuana ramane in sange timp de 28 de zile.

La alte droguri, precum heroina, urmele se pot "sterge" sa zic asa in 48 de ore consumand foarte multa apa.

| Sonnayasashikushinaide a răspuns:

Si imi cer scuze pentru greselile gramaticale, am scris foarte repede fara sa verific, pentru ca ma grabesc, dar am vazut intrebarea si am zis sa raspund repede.

| GeorgianaStefaniaa a răspuns:

Buna`!
Depinde cat de multa fumezi, de cate ori fumezi si de metabolismul tau. Durata de injumatatire in cazul unui fumator rar este intre 3 si 10 zile in functie de factorii enumerati. Daca fumezi ceva mai des poate ramane in sange si 45 de zile, iar pentru unul ce face asta zilnic, marijuana poate fi detectata chiar si dupa 90 de zile. Ai grija de tine:* p`paa

| CautNume a răspuns:

Ce tare esti. laughing

| skary explică:

Pai am consumat doar o luna si in acea luna am fumat intre 20-30 de tigari