| Adi_Andrei_1994 a întrebat:

M-am trezit azi de dimineata cu gatul blocat!
Nu imi pot misca capul stanga - dreapta! Cand incerc sa sucesc capul pe partea stanga nu pot, simt asa ca un junghi! Ce sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună Andrei,

Este recomandat să aplici un unguent antiinflamator pe zona dureroasă/umflată şi să masezi uşor.
Dacă simți că durerea persistă şi după ce aplici de minim 3 ori unguent pe zona dureroasă, atunci mai bine te prezinți la medic.

Să te faci bine şi sărbători fericite!

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ai dormit într-o poziție incomodă.

| Kevinn2000 a răspuns:

Ceva trebuie să fie. Chiar dacă nu e ceva grav, trebuie să te duci la medicul de familie și să îi spui asta. Poate ai nevoie de niște medicamente sau ceva.
Doar nu vrei să ți se întâmple din nou, poate chiar să te țină și mai mult timp, nu?
Eu în locul tău mă duceam 100%, decât să mă risc așa de mult.
( Nu te speria, este posibil să nu fie nimic grav )

| Kevinn2000 a răspuns:

Dacă încă nu îți poți mișca capul, trebuie să te duci neapărat, acum.
Asta dacă vrei să te faci bine.

| Mad1 a răspuns:

Ai dormit aiurea. Freacate cu spirt si scapi repede

| uanna29 a răspuns:

Dacă ai dormit cu ceva geam/ușa deschisă.Te a tras curentul, iti trece în câteva zile..sau ai dormit pur si simplu strâmb și ți s-a sucit vre o venă, masează ți gâtul, încearcă să l miști chiar dacă doare și trece și asta? sper ca ti am fost de folos

| Stefan_Robert_1990 a răspuns:

Torticolis ai dormit intr-o pozitie care muschiul gatului s-a blocat da-i cu fastum gel pe zona unde te doare foarte tare si in 2 sau 3 zile maxim iti vei revenii

| Stefan_Robert_1990 a răspuns:

Torticolis da-i cu fastum gel si iti vei revenii in cateva zile baftawinking