| Dumbi a întrebat:

Ma doare abdomenul inferior, doar cand stau incordat si cand ma ating. Durerea nu e chiar doar la abdomenul inferior coboara spre zona inferioara.
Nu ma doare doar in partea dreapta sau stanga, e cumva si drepta si mijloc si stanga. Nu am cum sa am infectie urinara, diverticulara, inflamare de colon. M-am uitat pe net la niste infectii, boli si la simptome. Nu am nimic din ce scrie acolo(la fiecare boala).
Durerea e de ieri dimineata, ieri la sport am facut niste abdomene(dar ma durea inainte). Credeti ca poate sa fie doar o febra? Eu stau foarte mult rezemat de perete, si cumva stau mereu incordat.
Poate sa fie ceva grav? Nu pot sa ma duc la medicul de familie ca nu are program sambata sau duminica, iar luni nu pot sa ma invoiesc de la scoala ca am 2 teste…

Si ma mai inteapa in incheietura bratului drept(de unde iti ia sange). Mi-am luat tensiunea duminica trecuta(ma durea rau capul) si cam de atunci ma inteapa. Sange ultima data mi-a luat din mana stanga si nu am simtit absolut nimic dupa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Abdomenul inferior poate sa fie o afectiune intestinala sau a vezicii urinare. (poate sa fie doar din cauza ca ai mancat ceva ce "nu ti-a picat bine" sau poate sa fie ceva grav. Daca nu trece in cateva zile cu prima ocazie prezinta-te la medicul de familie pentru o consultatie.

| Foxi10 a răspuns:

Anunta-ti parintii. E cel mai sigur. Decat sa astepti parerile unor necunoscuti pe interenet, mai bibe apelezi la cineva care intr-adevar tine la tine