| paulwalkerfan a întrebat:

Salut. Mă doare de câteva ore in partea stângă jos și văd că de lasă durerea pe picior. Ce poate fi? Oricum mâine mă duc la doctor dar as vrea sa știu acum, macar sa-mi fac o idee

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pare a fii criza de SCIATICA!
Pune caldura la mijloc, acolo unde te doare, pe coapsa si ia 2 ibuprofene.
sanatate multa!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sciatică.

| mihai69 a răspuns:

Poate fi o hernie de disc, dar și apendicită. Doar un medic poate pune un diagnostic corect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sciatica este!

| LaviniuA a răspuns:

Ai facut ceva efort, miscari bruste, sau stat prea mult pe scaun? O fi vreo durere de spate de la lombar. Cam astea se lasa de regula pe picior.

| paulwalkerfan explică (pentru LaviniuA):

M am întins brusc azi dimineață și am simțit cu m-a durut undeva tot în partea stângă dar un picuț mai sus, e o durere cum sa ți descriu...că și cum aș fi iritat, o durere ascuțită

| LaviniuA a răspuns (pentru paulwalkerfan):

Suna ca o durere tipica de spate. Ia-o usor pana trece... fara efort, miscari bruste, intindere, pozitii incomode, stat mult pe scaun si altele de genul.

| LonelyGuy07 a răspuns:

Posibil de la sedentarism, obezitate, lipsa de miscare, alimentatie sau exces de bauturi alcoolice mare grija, asemenea simptome am avut si eu dar mi-au trecut cand am redus alcoolul tigarile nu am mai mancat gras si am facut ceva miscare... daca e o senzatie de durere nu e motiv de panica daca te doare de numai poti sa dormi sau sa faci activitati atunci e caz de spital