| VladMarian77 a întrebat:

Salut, ma doare in gat de 3 zile dar aseara n-am putut dormi din cauza faptului ca, cand stau intins, pe spate imi tot vine sa inghit si simt ca am ceva in gat. Ce sa fac? Am luat medicamente si ceai.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Medicamentele sunt de foarte multe feluri. Tu ce ai luat?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu mai sta întins pe spate.
Medicamentele se iau cu prescripție medicală.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Fa gargara cu sare.

| Robertandrei4858 a răspuns:

Si eu ma confrunt fix cu aceasta problema, persista de cateva zile. La fel si eu beau ceai si iau medicaente dar fara rezultat. Am doua ponturi care pe mine cel putin ma ajuta. Fa-ti un fular gros care sa iti acopere tot gatul cand stai in casa si ia bombonele mentolate sau septogal. o sa vezi ca se amelioreaza putin

| Danaella98 a răspuns:

Și eu am simțit asta. A durat destul de mult, cam 1 saptămână, dar apoi mi-a trecut fără să fac nimic. M-am simțit atât de incomfortabil.