| Denision99 a întrebat:

Salut.
Mă doare spatele de ceva vreme. Durerea o simt in dreptul plamaniilor dar problema e că am fost la medicul de familie si m-a ascultat cu acel septoscop și a zis că nu se aude absolut nimic la plamani..Nu am rosu in gât, nu am absolut nimic..Respir normal, nu obosesc, nu nimic
Oare este o durere intercostala cum a zis doamna doctor sau ceva mai grav? Cum aș putea să scap de această durere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Durerea poate fii musculara sau osoasa si poate fii din prea mult stat pe scaun!
Ai nevoeid e exercitiu fizic, minim 1 ora/zi ca sa-ti deblochezi muschii intepeniti!

1 răspuns:
| Silent3025 a răspuns:

Cine crezi ca stie mai bine raspunsul "doamna doctor"? sau un copil de 12-16 ani? Atunci de ce mai intrebi pe TPU? Crezi ca sunt medicii pe TPU? si daca ar fi vreunul trebuie sa te vada (sa te consulte) nu sa-ti dea un raspuns pe nevazute!