| Floreenofficial a întrebat:

Salut! Mă mănâncă și mă scarpin tare noaptea pe barba și pe fata. Ultima data a fost chiar azi noapte și mi-e frica sa nu îmi pierd auzul și vederea fiindcă dau cu degetele pe lângă ochi și urechi sau sa nu mă mutilez. Ziua mă controlez, nu am probleme.Luna trecuta m-am trezit cu niste răni ușoare langa nas dar tot mi-e frica.Pentru așa ceva trebuie mers la dermatolog? Sau ce e de făcut? Mi-e frica și sunt îngrijorat.A început din 2020 din câte îmi amintesc. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Posibil sa ai dermatita... trebuie mers la dermatolog

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

De psihiatru ai tu nevoie.