| LuKy_Alex_2000 a întrebat:

Salut, ma numesc Alexandru si cred ca am si eu o problema la nas. Dimineața când ma trezesc am o secretie urâta din gât iar când vorbesc ma înfund si "vorbesc pe nas " pana când trag din nas secretia.
Îmi puteți spune de ce mi se întâmpla asta si ce pot face sa remediez aceasta problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Fuga la ORL. De acasa nu o sa o rezolvi niciodata.

| meeperscreepers a răspuns:

Datorită sezonului rece este probabil mult mucus acumulat.
Ai suferit de răceli netratate?
Eşti cumva şi fumător?
Fierbe apă într-o oală, pune 2-3 pliculețe de ceai şi stai cu capul deasupra să inhalezi aburii timp de 5 minute, cu pauze de 2 minute, cât mai mult posibil. Mucusul va deveni lichid, va curge şi se vor curăța sinusurile.