| cristi2018 a întrebat:

Ma numesc Cristian, am 17 ani, si am o problema.
Am fost la doctor din cauza unor dureri de spate la baza coloanei si mi s-a pus diagnosticul de "Inceput de Coleroza", deci nu e din aia avansata, e doar inceput de coleroza si mi-a dat un tratament sa-mi mai treaca durerile. As vrea niste sfaturi in legatura cu cateva modalitati de corectare a coloanei vertebrale si daca voi mai putea ridica greutati. Oare in cat timp voi scapa de ia si daca voi ma scapa? ajutati-ma, va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Nu exista "coleroza", poate lordoza, cifoza, artroza...s.a, caz in care te-ar putea ajuta un medic kinetoterapeut.
http://www.i-medic.ro/......i-gratiosi

| cristi2018 explică (pentru doctoressa):

Ma scuzi. era Scolioza nu Coleroza. happy