| Algus321 a întrebat:

Salut, ma poate ajuta cineva cu o idee cum pot debloca un card de sănătate al cărui pin a fost blocat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medicul de familie!

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi si preda-l la casa de sanatate, sa-ti dea altul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum a fost blocat? un card de sănătate se utilizează doar la pc-urile din sistemul de sănătate. Nu ai cum să îl deblochezi. Trebuie înlocuit.

| mi25 a răspuns:

Da, se mai blocheaza. Eu am mers la CAS.

| Vântulalb a răspuns:

Cine ti l-a blocat din moment ce numai medicii umbla cu el? Altcineva nu are cititoare pentru astfel de carduri. Mergi la Casa de sanatate si rezolvi.

| Scorillo a răspuns:

La Casa Asigurărilor de Sănătate de care apartii - la mine a durat 5 minute sa-mi deblocheze cardul (ai nevoie de Ci/BI la tine)