| BOSS00BOSS1 a întrebat:

Salut,mă tem că pot avea ipohondrie, mereu la orice durere caut pe net și mă tem sa mor sau sa am ceva grav, am fost la controale și am făcut și acum 2 zile analize hematologie mai exact,toate perfecte,dar mereu mă gândesc și am dureri de burtă după ce mă gândesc și mă simt foarte ciudat, va rog nu mă speriați

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Mergi la un job

| Violleta2022 a răspuns:

Da, intr-adevar ai ipohondire, odata ce cauti obsesiv probleme legate de boala crezand ca ai dureri si posibilitatea sa mori.
Apropo, durerile de burta sunt cauzate numai de la mancare! Asadar elimina tot ce-ti provoaca gaze: lapte, sucuri, tocaturi, cartofi, varza si fasole boabe si nu vei mai avea crampe si dureri de burta, deloc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mereu mă gândesc. Cum, mereu? Cum sosește acel gând în minte?

| Andrei200300 a răspuns (pentru sadrian46):

Pai acum mă doare burta, și mă tem sa nu am nimic și mă doare tot mai tare și amețesc, și am făcut analize și n am nimic dar mă tem, nu mă pot ține pe picioare acum mă tem sa nu mor

| haileewatson a răspuns (pentru Andrei200300):

Cred ca ai prea mult timp liber. La psiholog ai fost?

| haileewatson a răspuns:

Trebuie sa vezi un psiholog, doar el te va ajuta