| Danutz2pew a întrebat:

Salut! Mai are cineva urmatoarea problema? Dupa fiecare masa sa i se schimbe total starea de spirit, dureri de cap, dureri in dreapta in zona ficatului, respiratie greoaie, senzatie de inec, anxietate, depresie, ochi uscati, senzatie de plans, irascibil, antipatie, transpiratie, gandire ingreunata, oboseala. Practic am impresia ca sunt cu totul alta persoana, parca dupa fiecare masa intru in depresie. Stie cineva din ce cauza toate acestea sau mai exact sunt singurul pe pamant cu problema aceasta? Ma limiteaza enorm in tot ceea ce vreau sa fac, ma trage inapoi pe toate planurile! Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Această digestie greoaie denotă probleme cu ficatul. Până ajungi la medici încearcă să mănânci porții mici.Deasemenea să observi care sunt alimentele care îți fac cel mai mare rău și să le eviți.

| mi25 a răspuns:

E posibil sa ai si colicistita, adica bila este lenesa, nu seceta destule enzime sa distruga ce este rau in alimente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate starile sunt de la ficat, mergi la medic, daca ai toate astea dupa fiecare masa nu e deloc bine.