| Dav231 a întrebat:

Maine merg la medic deoarece in ultima saptamana am avut dureri de burta fara motiv. Iar vineri merg la mare, in tabara si stau o saptamana, iar meama mea nu vrea sa ma doara si acolo burta. Eu cred ca mergem degeaba, adica ce as putea avea? Am avut enterocolita cand eram mai mic dar nu sunt la fel simptomele. Ma apasa burta intr-o zona si ma doare. Nu am diaree, doar ca ma doare. De mers la medic voi merge, dar ce credeti ca as putea sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La copii mici, durerile de burta sunt in 90% din cazuri din cauza viermisorilor intestinali.
Un tratament de deparazitare atata la tine, cat si la parintii tai in acelasi timp, te-ar scapa de durerile de burta pentru totdeauna.

| curioasa210 a răspuns:

Vezi ce iti spune medicul. Intreaba-l daca se poate sa iti faci o deparazitare. Se poate sa fie si de la mancare. Nu se stie.