| melisahsim a întrebat:

Salut,mama mea are ca grupa de sange b3, iar tatăl meu are 01, eu ce grupa sanguina as avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Tu poţi avea B ( III ) sau O ( I ) - vezi linia 7 din tabelul de la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......tatea_6021

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricare.Nu este un calcul. Poti avea si 01 dar poti avea si AB 4.

| EneCristian a răspuns:

No ofence dar nici daca am fi medici nu am putea sa ne dam cu parerea pentru asta iti faci un set de analize sau donezi sange.