| anonim_4396 a întrebat:

Salut, mi-a iesit un furuncul pe fata cam de 2 luni, acum 1 luna s-a spart a iesit puroiul, dar nici pana acum nu mi-a disparut de pe fata, nu mai ii umflat dar tot il am pe fata. in fiecare zi m - am spalat cu apa si sapun si de 1 saptamana am luat de la farmacie ceva solutie cred ca antibiotic. la medic nu am fost, ii grav oare, ce sa fac? multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Era mai bine pentru tine dacă ai fi mers la medicul de familie.
Soluția este să îl storci fără să ți-i cont de durere.
Dar mai bine mergi la medic. Nu este târziu nici acum.

| Bizon95 a răspuns:

Da, E GRAV
tu vezi o mica unflatura, iar dedesubt poate fi o gaura de un 1cm in care nu ajunge nici spirt-ul nici alte chestii pe care le pui la suprafata
CHIAR ar trebui sa mergi la un doctor, MAI ALES PE FATA, unde o sa ai placerea sa ramana toata viata daca nu rezolvi problema la timp

| Crackman a răspuns:

Mai trebuie sa ii dai ceva timp, daca a stat 2 luni... Are nevoie de timp

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Este simplu, daca duci la durere trebuie sa-l storci bine pana iese samanta aia din el.Sau,un leac eficient babsec, pui ceapa fiarta pe el...si il lasi sa coaca..iese singur.