| Gabitzu246 a întrebat:

Salut
Mi-am facut niste analize si mi-a iesit VSH 15, si normal este intre 4 si 10, pareri? sa fie vreo infectie ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Mergi la medicul de familie și acesta știe exact răspunsul și tratamentul pe care ți-l poate recomanda. Sănătate!

| Lule a răspuns:

VSH sau viteza de sedimentare a hematiilor are rolul de a semnala ca ceva se intampla in corpul tau asa cum fac si ganglionii, doar ca nu se stie ce sau unde asa ca trebuie sa depistezi prin analize, ecografi, RMN( daca e cazul) unde se afla problema, dar trebuie sa mergi la medic sa te indrume. In caz ca ai ceva de care stii deja s-ar putea din acea cauza sa fi iesit marit.