| MihailDobrea53 a întrebat:

Salut, mi-am ras ieri parul pubian si astazi cand m-am trezit am vazut ca mi-au iesit un fel de bubite rosii deasupra organului gential, mici, care ma mananca si daca le ating ma ustura, aveti idee de la ce sunt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tudy000 a răspuns:

Incearca dupa ce faci asta sa nu te dai cu chestii alcoolice, te-ai iritat, e normal, eventual nu mai folosi aceeasi lama de 2 ori, fa sa fie noua tot timpul si foloseste-o doar in acelasi loc, sau este crema depilatoare.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Despre ce par publian vorbesti? Tu ai numai 13 anisori si abia nu ti-a dat puful la cuc si vrei sa-l elimini? Cu ce scop?
evident ca te-ai iritat, pielea ta este inca foarte sensibila

| relian a răspuns:

Du-te ia un ulei de corp si dai cu uleiul ala dupa ce te razi, prin zonele alea, te dai si de 2 ori pe zi, sau si doara odata e ok, asta 2-3 zile la rand.
Nu o sa mai te iriti, o sa te simti bine.

| Nirvanaaa a răspuns:

Probabil pielea e sensibilă. După epilare da cu o crema hidratanta pentru piele sensibilă, fără parfum sau alcool.
De asemenea ai grija când epilezi zona, pentru ca se irita foarte ușor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Boală venerica. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iritație. Ai pielea sensibilă sau ai apăsat prea tare cu lama.