| Gabytză2233 a întrebat:

Mi-am scos acum câteva zile o măsea de sus de pe partea stângă și ceea ce vreau să știu e dacă afectează cu ceva faptul că eu mănânc pe partea stângă și îmi intră mâncare în gaură unde a fost măseaua.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bariel a răspuns:

Ba nu am experienta in domeniu dar pot sa ti spun din experienta.Am fost la dentist si mi-a scos o masea, mi-a pus vată acolo etc si mi-a spus sa nu beau alcool, lapte sa nu fumez, sa nu umblu cu limba pe acolo.Ei bine l a un anumit moment iti dai seama ca mi-a intrat mancare, am incercat sa o scot de acolo cum puteam eu de bine dar tot mai ramanea. Dureaza vreo saptamana sa ti se astupe acolo gaura, mi s-a astupat si cred ca mi-a mai ramas ceva pe acolo si uneori simt intepaturi in zona, chiar daca eu nu mai am nici un dinte acolo.Nu e o durere insuportabila

| Gabytză2233 explică (pentru Bariel):

Să știi că eu am câteva zile, și tot când apăs pe gingie simt o înțepătură și îmi dă o stare ciudată nu știu cum să o explic, dar la tine poate așa e, fiind lipsă acolo, ori ți-o rămas o bucățică de măsea care o rămas sau chiar poate mâncare cum ai zis și tu. Dar oricum, mulțumesc pentru răspuns, pentru că nu știam dacă o să îmi afecteze cu ceva fiind că tot intră mâncare acolo și tot o scot. Numai bine!?

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Până nu se vindecă zona ai grijă cum mănânci.