| Bitterrr a întrebat:

Salut! Mi-e putin jena sa zic dar trebuie. Am realizat azi ca nu am avut scaun de peste o saptamana. Nu am nimic, am pofta de mancare, totul este normal. Dar mi-e frica totusi. Niste sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Apa, apa, apa, APA MUUULTA
urmat de ceapa (nu conteaza cu ce) si diverse laxative naturiste (de preferat 1-2h dupa ce ai consumat macar 1-2l de apa) cum ar fi sanalax, ciocolax
ceapa e un laxativ natural, mi s-a intamplat sa nu fac scaun 3-4 zile, dupa aia sa mananc ceapa cu otet si apoi sa ma duc la wc cu "urgenta"
iar apa ajuta serios sa nu tragi "gloante" si sa nu iasa cu sange (pentru ca zgarie) asa ca in schimb sa iasa semi-moale care poate ustura dar nu doare si nu zgarie (sange pe hartia igenica)

| Apokales a răspuns:

Ai nevoie de fibre pe care le gasesti in fructe, legume si cereale.

| Mopmop a răspuns:

Clisma. Cat mai repede posibil...

| Robertandrei4858 a răspuns:

O cafea lunga si foarte dulce, in maxim doua ore iese.

| Nouvel a răspuns:

Consuma ciorbe, supe, la masa. Si multe lichide peste zi.