| Gabrielanai a întrebat:

Salut,mie mi se misca o masea care e si sparta, ma doare cateodata si gingia, daca o scot imi creste alta? E cea de lapte si am 16 ani fac 17 in februarie!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dintii de lapte, la copilasi, se schimba intre 5 si 7 ani.
la tine, poate vrei sa spui ca-i vorba de "maseaua de minte", care odata scoasa nu mai creste la loc.

| Gabrielanai explică (pentru Violleta2022):

Nu e cea de mintee

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gabrielanai):

Oricum nu mai creste nimic in locul ei, fiindca ai 17 ani, nu 7 ani, sa schimbi dintii.
Mergi la dentist sa-ti repare maseaua, acum cat se mai poate, daca are radacina buna. Un implant dentar te costa intre 1000 si 2000 euro de dinte.

| 120bulevard a răspuns:

Daca e de lapte, creste alta