| GoodDay9 a întrebat:

O intrebare am si eu, o curiozitate mai mult.
Am 28 de ani si 170 m inaltime.
Maine o sa ma duc la un endocrinoloc, sa-l intreb mai multe chestii.
Problema este, de ce nu am reusit pana la varsta asta sa cresc macar sa am 174 macar.
Am facut sport cand eram mic, chiar de la clasa 1, m-a dat mama la karate, cand am mai crescut pe la 12-13 ani m-am dus la inot, e adevarat ca nu m-am tinut de aceste sporturi, am facut maxim cate 2-3 luni, dupa iar la karate asta in clasa a 7, se tinea in scoala. Dupa in timpul liceului am mai facut un pic de karate cam 1 luna de zile. In clasa a 10 mi s-a stopat cresterea la 170. Eu am fost la endocrinolog pe la 14 ani, la care doctorul mi-a zis: acum e perioada de crestere, de abia acum o sa incepi sa te inalti/ sa cresti, si in clasa a 10, 170 si atat. Taicamiu are 173, mama are 168 cu tocuri 170 cat mine.
Chiar nu inteleg...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Şi cum te deranjează asta pe tine?
Vrei să arăţi cumva ca un uriaş?
Ai 28, eşti destul de bine.
Ce vrei mai mult de atât?

| GoodDay9 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Taicamiu are 172...asta nu inteleg, de ce eu sunt mai mic si ca el, cand trebuia sa am cat el sau sa fiu cu 2-3 cm mai inalt ca el...

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru GoodDay9):

Contează atât de mult pentru tine cei 2 cm?
În mod normal, ar trebui să ai alte preocupări la vârsta ta...
Sper că nu a sunat ca o jignire.

| GoodDay9 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Pai am alte prioritati, sunt putin curios doar...

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru GoodDay9):

Nu e ceva de speriat.
Găseşte o femeie care nu poartă tocuri şi vei fi bine.

| GoodDay9 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Ce femei nu poarta tocuri? OMG suntem in sec. XXI, ca sa nu ma simt complexat, femeia de langa mine trebuie sa fie intre 1.65-168 maxim, cu tocuri sa fie cat mine. Il am pe nasul meu care e cat mine de inalt si sotia lui cu tocuri si tot nu il ajunge big grin.

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru GoodDay9):

Eu fac parte din mulţimea de fete care nu poartă tocuri.
Deşi suntem în XXI.
Crezi că dacă e înalt, e neapărat mai inteligent, sau ce?
Nu contează înălţimea.

| FaraNume1245 a răspuns:

E ceva genetic, nici parintii tai nu sunt foarte inalti. Eu la 15 ani am 1, 84m si sunt mai mare ca tata.

| GoodDay9 explică:

Varmiu nu a facut nici un sport, nimic si are 174, are 22 de ani, l-am intrebat si a zis ca nu a mai crescut din liceu gen...

| AryennSm a răspuns:

Probabil si pentru ca parintii tai nu sunt foarte inalti, eu am 14 ani si 170, dar tatal meu are in jur de 180 si mama in jur de 170. Nici eu nu practic vreun sport, asa am fost mereu : inalta si slaba, pentru ca mostenesc de la tata chestiile astea. Am auzit ca sporturi precum baschetul sau voleiul ajuta la cresterea in inaltime, dar nu sunt in masura sa-ti dau sfaturi deoarece sunt cu mult mai mica decat tine.