| AndreySebY123 a întrebat:

Salut. O masea plombata care a fost curatata bine mai poate face carie sub plomba chiar si daca ma spal foarte bine pe dinti? Dupa fiecare masa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Spălatul pe dinți se face dimineața și seara, după masă dinții sunt demineralizați și strici smalțul.

| Genevaaa a răspuns:

Nu

| AndreySebY123 explică (pentru Genevaaa):

Mulțumesc! Dar Geneva este numele tau sau l ai pus cu inteles de oras din Elveția. Te intreb deoarece eu stau in Elvetiawinking. Sper sa nu te superi ca te intreb.

| Genevaaa a răspuns (pentru AndreySebY123):

Ma cheama Genoveva dar intr o zi cineva mi-a spus geneva, in gluma.iar acum l-am pus asa mai la misto laughing

| AndreySebY123 explică (pentru Genevaaa):

Aaa okwinking