| Diana1234Maria567P1 a întrebat:

Salut!
O sa zic repede cum sta treaba, de 3 zile mi-am scos măseaua și acum a 3 zi mi-am dat seama ca am ceva grav în gura, am doua bube nu știu cum sa le numesc, ma ustura foarte tare mai ales la atingere și atunci când mănânc și ajunge pâine acolo, va rog dacă știți ce sa cumpăr sa dau acolo sau un leac babesc dau fundă.
PS asta înseamnă doctori de 2 bani mi-a făcut bubele atunci când mi-a făcut extracția dar nu am simțit ca aveam anastezie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este din cauza medicilor, este din cauza infectiei asa a reactionat organismul tau, bubele alea pot fi abcese dentare pungi cu puroi, care trebuiesc tratate tot in cabinetul stomatologic nu exista leacuri băbesti, acele abcese se fac pe fond de paradontoză, medicul le va sparge acele pungi si va aplica tratamentul corespunzator.Deci mergi inapoi la medicul care ti a scos maseaua sa vada el.

| Diana1234Maria567P1 explică (pentru CristiDinBucuresti):

El sa chinuit sa scoată măseaua și a început sa ma doară buza, și i-am zis el nu știu cu ce lucra acolo dar știut ca ma atis sub buza și sunt sigur ca el mi-a provocat rănile nu este niciun puroi, voiam sa știu dacă exista vreun leac

| Diana1234Maria567P1 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt ca niște tăieturi, sau ca niște afte mai mari.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Diana1234Maria567P1):

Poti cumpara de la farmacie glicerină boraxată cu stamicin, si dai pe acele rani, pui un betisor de urechi in glicerina si te dai cu el in zona unde ai rana.Si in cateva zile te vei simtii mult mai bine.

| anonimg a răspuns (pentru Diana1234Maria567P1):

Cristi a zis bine si merita funda. Mergi la farmacie si intreaba ce medicament au pentru problema ta.

| anonimg a răspuns:

În locul tău mă duceam tot la acel medic ca să rezolve problema.
Sau dacă nu vrei să mai ai de-a face cu el, mergi la un alt cabinet stomatologic ca să vadă despre ce este vorba. Nu te duce la cel mai scump, nici la cel mai ieftin.
Cei mai mulți stomatologi au făcut facultatea pe pile. Sau dacă au trecut de proba practică făcută pe manechin ei cred că și pacienții sunt tot manechini. Se vede lipsă de profesionalism în toate domeniile.
"Cine nu lucrează profesional nici la sapă nu este bun." Acest mesaj trebuie să i-o trimiți medicului care ți-a făcut lucrarea (dacă nu te mai duci la el).

| Diana1234Maria567P1 explică (pentru anonimg):

Ai dreptate ei cred ca noii suntem manechinii

| Invictusman a răspuns:

Sunt afte bucale cauzate de o imunitate slăbită.