| Jigokunokishi a întrebat:

Salut oamenyi buni! As dori sa stiu ceva. Pana acum nu am avut probleme cu caderea parului, sincer nici nu stiam ca parul cade, dr amu mi-am lasat parul mai lung ca de obicei si e deja destul de lung, dar a inceput sa cada, si cade destul de mult (mai putin de 50 de fire in zilele bunemax 20-30 in zilele proste mai mult de 50, mai ales cand fac dus). Si vreau sa stiu asta poate fi si de la faptul ca e primavara si ca mi-am lasat parul mai lung ca de obicei? Stiu ca e o intrebare c-am stupida dar gandindu-ma la faptul ca si animalele au perioade cand naparlesc... Va astept cu drag parerile happy. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Impotriva caderii parului iti recomand sa incerci asta:
o lingura de gaz, o lingura rom, o sticluta de vitamina A(uleioasa), un galbenus de ou.Amesteci bine, aplici pe parul spalat, incepand de la radacina spre varfuri.Lasi timp de o 1/2 ora, clatind apoi foarte bine parul.
Tratamentul se poate face la 2 saptamani.
In cazul meu a functionat acest remediu!
Cu placere, multa sanatate!
Te pup!

| Jigokunokishi explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru sfat, o sa incerc happy!

| XxJustMeeXxXD a răspuns:

Buna! Am un link care te-ar putea ajuta: medlive.hotnews.ro/cauzele-caderii-parului-la-femei.htmlnk...Funda,plz? puppy dog eyes