| Poseidon69 a întrebat:

Salut
Pai am 14 ani in martie fac 15 si am piatra la sfarc si e a 2-a oara. Adica am avut anul trecut si s-o desunflat iar acum a crescut iarasi si e cam prea mare, va rog sa nu radeti de mine dar ma tem sa patesc ceva.
Baietii pot avea cancer la san?
Doar dreptul e mai umflat stangul nu prea.
Aveti aici poza cu sfarcul drept

https://m.imgur.com/nYICnid,uvilxm6

Rog seriozitate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Stai breh linistit. Si eu am avut fix aceeasi problema in adolescenta. Din fericire nu aveam internet, asa ca nu mi-am facut probleme ca as avea cancer. Cum astazi ma apropii de varsta de 38 de ani si nu am murit inca, nici nu a fost cazul de tratamente pentru cancer si de-astea... trage singurel concluziile.

| LPCTSTR a răspuns:

Este pe cale hormunala, un bun semn ca esti sanatos si ca te dezvolti.
Da, barbatii pot face cancer la san, insa procentul este foarte mic.
Stai calm, cancerul la san la barbati apare mult mai tarziuwinking

| alexwahl a răspuns:

Nu se rade nimeni. Toti baietii trec prin asta. Acele umflaturi sunt pe baza hormonala, si dor la atingere. Corpul tau se maturizeaza. Nu te stresa din cauza asta. Te salut!

| Poseidon69 explică:

Aici pozele