| Abonym a întrebat:

Salut, pana acum nu mi se vedeau venele pe mana dreapta, azi dimineața mi se vedeau pe mana, gen doar 2 vene, dau fundă pentru cine îmi oferă un răspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Coca_Marian_1984 a răspuns:

Daca specificai varsta era mult mai usor pentru toata lumea, dar stiu ce zici, esti o persoana anonima sub 18 ani,ideea e ca organismul tau este inca in formare si definire,venele incep sa fie mai proeminente cand ai tensiunea arteriala ridicata,cand incep sa devina mai vizibile,gen verde inchis sau verde palid,inseamna ca circulatia sanguina se intensifica si ai inceput sa arzi grasimi (sau tesut adipos),iti conturezi musculatura (fara sa fie neaparat vizibil), te intrebi de ce dreapta, pentru ca aceea o folosesti mai intens, (facem abstractie de gluma ironica a cuiva de mai devreme care a pomenit de lucru manual) ideea de baza e ca e necesar sa iti cunosti corpul pe deplin, observa schimbarile si incearca sa intelegi ca natura iti da exact ce iti trebuie si chiar te transforma pentru a deveni mai puternic/a, fizic si mental. O zi frumoasa :-)

| Abonym explică (pentru Coca_Marian_1984):

Adică vrei sa spui ca e din cauza ca am început sa slăbesc?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Te-ai încordat prea tare în somn!

| Abonym explică (pentru sierra1):

Cum adică sa ma încord? +pielea mea pare mai palida asa probabil ca nu sunt bronzat?

| Abonym explică (pentru sierra1):

Și cum as putea sa nu ma mai incordez? Într-adevăr am o perioada mai grea și ma foarte mult stres.

| sierra1 a răspuns:

De rei săptămâni reiei întrebarea. Măcar spune-le "merci" celor care ți-au răspuns! Așa de noblețe...

| minrest a răspuns:

Poate pui si intrebarea, cand ai timp. Nu ti se vedeau venele, si acum se vad; pozitia in somn le-a solicitat si asta le-a pus in evidenta; trebuiau sa se vada de la un moment incolo.

| HadesSs a răspuns:

De la m.asturbare, fiind dreptataci soliciti mai mult mana dreapta.

| Coca_Marian_1984 a răspuns:

Neata,multumesc de funda, sper sa detaliezi pe larg data viitoare cand mai pui o intrebare, cate unii nu pot ghici situatia in care te aflii, e necesar sa se cunoasca si contextul intrebarii, o zi minunata :-)

| Coca_Marian_1984 a răspuns:

Ah,era sa uit sa iti raspund, nu neaparat ca ai inceput sa spabesti, ai inceput sa arzi grasimi in favoarea musculaturii, continua cu joaca/exercitiile/sportul/munca, orice efort faci iti prieste (cata vreme nu exagerezi).