| CretuTau a întrebat:

Salut,partea dreapta a pieptului este mai mare decât partea stânga! Parerea mea este ca eu un timp am tras de o gantera mai mult cu mâna dreapta decât cu cea stânga și probabil pieptul drept d-asta este mai mare..va rog frumos sa ma ajutați cum pot face sa fie și celălalt la fel? Am 13 ani 48kg și 1, 61(cred)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Kevinn2000 a răspuns:

Am vazut baieti care s-au plans de aceeasi problema, ba chiar mai mult, au tras la fel de mult cu ambele maini si cu aceleasi greutati.
Mi s-a parut ciudat prima data, dar peste cateva zile / saptamani, am observat si eu la mine intamplator ca partea dreapta a pieptului este mai mare, asa am avut mereu cred, dar nu observasem pana atunci.
Cred ca toti baietii au aceasta " problema ", daca nu toti, poate majoritatea. E ceva normal, cred.

| CretuTau explică (pentru Kevinn2000):

Îți mulțumesc! Sper doar cu timpul’ sa nu mai fie așa.