| BogdanM275 a întrebat:

Salut, pastilele de memorie chiar au vreun efect, ați încercat până acum așa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca ai memora totul ai inebuni de asta pastile de astea sunt o pierdere de bani, memorizarea se face doar constient si repetand informatia aia de mai mult ori

| Donsavas a răspuns:

Exercitiile au efect asupra memoriei nu suplimentele

| Donsavas a răspuns:

Nu au efect. Pentru asta ai nevoie de sport alimentație odihna si exerciții mentale

| WhiteLife a răspuns:

Da, influențează sinapsele neuronilor. Dar nu toate sunt la fel de bune și poți avea probleme după ce încetezi sa le iei. Daca vrei o alternativa bazata pe plante, încearcă Plantextrakt Polygemma 8 sau extractul de Măr pădureț, eu iau în timpul sesiunii și mă ajută să mă concentrez mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Memo Plus putin

Răspuns utilizator avertizat
| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Nu cred că au efect...eu uitam să le iau sau uitam unde le puneam...happy

| VasileDumitrescu a răspuns:

Daca te referi la modafinil/modalert, adrafinil, phenylpiracetam, da au efecte pe care le poti simti si de care poti fi constient. Dar asta nu inseamna ca ce citesti se copiaza automat in memorie. Spre exemplu modafinil te aduce intr-o stare de atentie si control asupra ta si spre exemplu ai de invatat nu stiu ce, te pui sa inveti lucrul acela si intr-adevar nu vei mai fi distras (indirect) de alte activitati care creierului tau ai produc satisfactie. Bineinteles stimuleaza si creierul pe partea de memorare!
Apoi mai avem Mind Lab Pro care te ajuta la acelasi lucru dar care o face intr-un mod mai bland, de asemenea ameliorand daca ai probleme de atentie, memorie, etc.

Iti recomand modafinil/modalert in situatiile de urgenta si Mind lab pro poti consuma in fiecare zi pentru ca dupa cum am zis ajuta la sanatatea cognitiva pe langa efectele din timpul utilizarii pastilelor!
O mica mentiune la modafinil, sa il utilizezi impreuna cu L-tirozina pentru a optimiza efectele acestuia!

Poti citi mai multe despre nootropice pe https://nootropiceromania.com/