| qieiqpalz a întrebat:

Salut..pe mine ma doare capu de la masele. uneori cand ma spal pe fata cu apa rece ma doare capu ..nu imi permit un dentist. oare gasesc ceva la farmacie? sau ceva soltuii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Ar trebui rezolvata cauza... poti inlocui pasta de dinti cu una care sa iti intareasca dintii...gen Lacalut

| Sonia822 a răspuns (pentru HadesSs):

Te-ai uitat ce contine lacalut?

| laSoledad a răspuns:

In orasul meu exista dentist la spitalul de urgente. Este gratis, fiindca e finantat de stat. Cauta pe net in orasul tau unde e si du-te.

| Sonia822 a răspuns:

La facultatea de stomatologie de la Izvor, Bucuresti, se lucreaza gratis. Cauta pe google dentisti care lucreaza probono. Trebuie sa-ti permiti un dentist, altfel va fi mai rau. Intr-un final tot la dentist ajungi, se agraveaza si te costa muuuuuuuult mai muuuult... Eu am dat 900 ron pe o masea ca sa o salveze. Daca ma duceam la timp, acum un an, dadeam 150 ron plomba.

| Demidol a răspuns:

Te doare capul (capul?!) de la masele? Esti sigur? Sau te doare maxilarul?
Daca te doare capul nu are cum sa fie de la masele. Trebuie mers la neurolog.
Daca totusi ai probleme cu dantura, fa ce ti-au spus ceilalti.

| Lorennn a răspuns:

Capul te doare din cauza maselelor, logic pana aici. Daca vrei ca capul sa nu te mai doara ar trebui un dentist, nu? Daca vrei doar capul sa iti treca pentru putin timp poti lua nurofen. La farmacie nu gasesti nimic care sa inlocuiasca un dentist deci solutia ar fi sa iti permiti un dentist. Tu cum crezi?

| qieiqpalz explică (pentru Lorennn):

Imi dau seama singur dar bani de unde?