| anonim_4396 a întrebat:

Salut, pentru a purta lentile de contact la ochi, ai nevoie de investigații speciale? Am fișa cu duoptrii si port ochelari, dar eu conduc mult si ma incurca ochelarii. Asa ca vreau lentile. Le pot lua de la oftalmolog ul de la care am facut analizele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MISLO a răspuns:

Bineînțeles. Tot el îți va explica modul cum se întrețin și cum trebuie să îngrijești ochii.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat