| BlueDark a întrebat:

Pentru cei care au avut aparat dentar fix:
La voi cum a fost perioada de contentie? Cat a durat si ce dispozitive ati folosit? Dupa ce ati finalizat tratamentul ortodontic si nu ati mai purtat aparatul de contentie dintii vi s-au miscat in pozitia initiala?
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Strepix a răspuns:

Salut!

Aveam dintii foarte strambi, si am purtat aparat dentar aproximativ 1 an de cat imi amintesc eu.
Sincer sa fiu nu prea mai stiu din cat in cat mergeam la dentist ca sa schimbe acea sarma, parca din luna in luna sau odata la 3 saptamani.

Dupa ce l-am dat jos, doctorul mi-a zis sa revin peste cateva luni insa nu am mai fost dar dintii mei oricum sunt perfecti.