| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Pentru o colonoscopie in Bucuresti decontarea de casa de asigurări, unde imi recomandati sa merg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O faci pe bani, nu deconteaza casa de asigurari asa ceva, nu este o boala grava, este o investigatie pe care o platesti.

| Gicalaur a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Te asigur ca se deconteaza!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Gicalaur):

Atunci mergi la casa de asigurari sa te pună ăia pe drumuri pana vezi bani de la ei ai de mers la medici specialisti sa faca referate sa aduci analize, doar nu crezi ca i ti dau ăia de la casa de asigurari bani cum intrii pe ușălaughing, dar daca nu ai altceva de facut mergi si pierde timpul pe drumuri la casa de asigurari, cînd cu bani te programezi oriunde si o faci pe loc, poate casa de asigurari i ti da bani peste 2 luni, ce faci pana atunci?

| Gicalaur a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Clinica isi deconteaza serviciul de la casa de asigurări, asiguratul doar se prezintă si face investigația!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Gicalaur):

Bine, fă cum vrei, succes

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Solcită un bilet de trimitere de la medicul de familie și după ce-l obții, programează-te la un spital de stat (Spitalul Universitar Bucuresti, Spitalul Colentina etc- dacă ești din Bucuresti, stii mai bine decât mine, care sunt acestea), ori la Spitalul Militar Central din Bucuresti. Și investigatiile sunt gratuite.