| suiramikkk a întrebat:

Salut, persoane care sufera de keratoconus sunt pe aici? Vreau sa mai discut probleme legate pe tema astabig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| ionelaSong3 a răspuns:

Este o afectiune oculara degenerativa din grupul ectaziilor oculare, alaturi de keratoglob si degenerescenta marginala pellucida.

Este caracterizata prin modificarea formei corneei care, din rotunda, devine conica si a grosimii corneene care devine din ce in ce mai subtire

| suiramikkk explică (pentru ionelaSong3):

Definitia asta e cam si pentru keratoconuslaughing

| ionelaSong3 a răspuns:

Da stiu sufar si eu

| suiramikkk explică:

Adica?

| ordinar a răspuns:

Da, eu am asa ceva