| NYCity a întrebat:

Piatra de alaun se poate folosi si in combinatie cu deodorantul obisnuit? Adica dupa ce am aplicat piatra de alaun, merge sa ma dau si cu deodorant?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Piatra de alaun sau piatra acra este un dezinfectant si un coagulant (astringent). After shave-urile sunt si ele dezinfectante si astringente dar si parfumate. Deci: nu se incurca unul pe altul.

| Uza a răspuns:

Iti recomand deodorantele de la Dove, sunt extraordinar de bune.
Merita incercate!