| anonim_4396 a întrebat:

Salut, port proteza auditivă la ambele urechi si imi este rușine sa la port in public, mai ales ca nu prea socializez sa nu ma creadă lumea vreun nebun, sau sa ma vada o fata.
Aud si fără aparate, nici nu stiu ce sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Întrebare: dacă auzi fără ele, de ce le porți?!
Trebuie să fie un motiv... thinking

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Sănătatea ta e mai importantă decât părerile unor oameni care nu te cunosc. Nu are nimeni de ce sa te creadă nebuni. Toți avem diferite probleme, unii mai vizibile decât alții, dar asta nu e o chestie cu care să-ți fie rușine. În plus, toată lumea știe cum arată o proteza auditiva, nu sperii pe nimeni, stai liniștit.

| Nimeni10 a răspuns (pentru Catrice):

Cică am hipoacuzie