| alexandru45554 a întrebat:

Salut prieteni, luna trecută când m-am cântărit aveam 66 kg, astăzi m-am urcat din nou pe cântar si aveam 64, care ar fi cauza problemei? sad sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Daca ai fost stressat in ultimul timp, daca ai mancat mai pe fuga sau ti-ai deranjat orarul meselor sau ai mancat mai putin, daca ai facut mai multa activitate fizica decat de obicei e perfect normal. Daca nu e nici una din astea si continui sa scazi in greutate trebuie sa mergi la medic, s-ar putea sa ai niste paraziti intestinali...sau altceva.
Multa sanatate.

Răspuns Apreciat de Editori
| Claudiu1905 a răspuns:

Daca vrei sa-ti urmaresti greutatea foloseste cantarele care pot fi gasite in unele farmacii, sau un cantar din vreun spital daca ai acces. Cantarele astea ieftine care se gasesc in comert pot da erori chiar mai mari, altfel mi-as fi cumparat si eu unul ca sa stiu cum stau cu sunca. Chiar si un cantar pentru saci, din acela cu rigla in lateral la nivelul ochilor, de prin vreo magazie, depozit, posta sau gara, e destul de precis si constant

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pur simplu ai slabit ceea ce e foarte bine

| graffyadi a răspuns:

Iti raspund cu alta intrebare, care e problema? Daca ai fi slabit 10kg intr-o luna as fi inteles frica, dar 2?