| alexandrunaj a întrebat:

Salut.Prin sport iti maresti increderea in sine, devii mai curajos? Daca da, ce sporturi se practica pentru asta, am facut maraton dar cand cineva ma injura am o anumita retinere in a-i raspunde si prin urmare nu o fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Nu devi mai curajos prin sport. laughing Doar creierul elimina anumite substante caare te fac sa te simti mai bine. Orice tip de miscare, nu conteaza asta. Daca vrei, ai putea merge la lupte-karate chestii de genul, tie ca baiat ti-ar prinde bine ca autoaparare si poate-ti si mareste curajul.