| mikki647 a întrebat:

Problema sta cam asa : Am avut un contact sexual neprotejat aproximativ in urma cu 10 saptamani. De la contactul sexual am avut menstruatie in prima luna, menstruatie care a intarziat o saptamana insa normala durand 5 zile. Azi dimineata insa, dupa o luna de la terminarea menstruatiei am observat ca mi-a curs sange intr-o cantitate mica, cu o culoare maronie ceea ce eu cred ca este ciclul peste sarcina. Sintome de insarcinata sunt si nu sunt, spre exemplu sunt obosita, ametia si ma doare burta insa burta nu s-a schimbat deloc, de ingrasat in niciun caz, ba chiar am slabit putin, sanii sunt la fel si nu ma dor deloc. Cand am vazut acum o luna ca mi-a venit menstruatia am crezut ca nu sunt insarcinata insa vazand aceasta curgere de sange maroniu dimineata incep sa imi pun intrebari, pot sau nu sa fiu insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Andreea_Grigore_1988_5D6e a răspuns:

Da, poti.Nu este neaparat sa prezinti toate simptomele unei femei insarcinate, fiecare corp e diferit.Cred ca un test de sarcina si mai apoi o vizita la ginecolog te vor lamuri.Numai bine!

| mikki647 explică (pentru Andreea_Grigore_1988_5D6e):

Si totusi de ce am avut o menstruatie normala dupa o luna?

| Andreea_Grigore_1988_5D6e a răspuns (pentru mikki647):

Normala sa inteleg atat cantitativ cat si ca durata? eu iti spun din proprie experienta ca am avut menstruatie abundenta adica normala timp de 3 zile si eram insarcinata in6 saptamani.din cate am inteles cazurile acestea sunt mai rare dar nu excluse.iti poti face un test la sange la orice laborator beta HCG se numeste si afli exact daca esti insarcinata si daca da cat de evoluata este.ca si pret e cat vreo 3 teste de sarcina dar e mult mai precisa si nici nu necesita vizita la ginecolog.Sanatate.