| ElenaSt2011 a întrebat:

Puteti sa imi recomandati un medic neurolog bun in Oradea, al carui tratament v-a ajutat in probleme asemanatoare (sau aproape identice) cu ale mamei mele?

Mamei mele ii amortesc picioarele jos la talpa, (mai mult la talpa dreapta) si nu are stabilitate pe picioare. (Are 66 ani).

Intr-o mana tine bota, cu mana cealalta trebuie sa se sprijine mereu de cineva.

Isi simte picioarele intepenite pana deasupra oului piciorului.

La o ecografie Doppler a reiesit ca " inghinal bilateral, se evidentiaza cateva adenopatii ovalare, cea mai mare situata in dreapta, avand axul lung de 24 mm si corticala usor mai ingrosata.

Fara semne de tromboza venoasa la examinare.
Moderat edem gambier bilateral.
Safena externa bilateral de calibru ectaziat, fara tromb intraluminal.
Moderat grad de insuficienta venoasa cronica.
Varice hidrostatice stadiul II bilateral.

Are coxartroza (la ambele solduri), gonartroza (la ambii genunchi), inelele tasate in coloana vertebrala.

A folosit (o perioada lunga, cam de 2 ani) tot felul de creme pe spate si pe picioare si tratamente naturiste carora li se facea reclama la televizor, dar fara nici un rezultat.

Credeti ca este suficient tratamentul pe care il recomanda un neurolog, sau este bine sa fie combinat cu masajul chinezesc Tuina?

Sau ar fi mai bine pentru problemele ei de sanatate, sa faca doar masajul Tuina(Tweena) fara tratament medicamentos.

Le MULTUMESC ANTICIPAT TUTUROR celor care imi vor raspunde.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RasfoiescPeNet a răspuns:

Sunt mai multi medici specialisti in neurologie din Bihor / Oradea:

http://www.mediculmeu.com/servicii-medicale/medici/Bihor/neurologie/1.html

Vezi si review-urile lor.
Sau daca gasesti la Oradea, la Cluj e destul de aproape