| just4you_6809 a întrebat:

Salut.Puteti sa`mi spuneti unde se pot incerca lentile de contact pentru vedere in Timisoara? Ma intereseaza sa le probez/incerc nu neaparat sa le cumpar!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La optica?

| Rocsid a răspuns:

Prima experienta cu lentile o sa fie groaznica...eu am mers la optica si doamna de acolo mi-a pus o lentita si 5 minute am avut impresia ca toate musculitele din lume sunt in ochiul meu. dupa nu le am mai simtit...Sa nu te descurajeze prima experienta si eu chiar recomand lentilele pentru ca sunt mult mai practice si nu te pot aseza cu fundu pe ele sa le strici.
Plus ca vara nu mai zic. poti purta ochelari de soare, nu iti este asa cald, nu te bronzezi cu ramele de la ochelari etc.
Incearca la Opticris ..eu de acolo imi cumpar letilele