| cozmiucm a întrebat:

Salut, recent mi-a crescut o batatura pe picior, am fost la doctor dupa care mi-a recomandat clavusin, un acid foarte puternic. Dupa multe folosiri mi s-a desprins o parte din batatura si am zis ca-i sansa mea sa scap de batatura si am decis sa pun clavusin, direct spre radacina cum ar veni. Si acum simt niste intepaturi destul de puternice la picior in aria bataturii. Ma scuzati ca am scris incorect si pe scurt dar este ceva important.

Ajutor Repede!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

De cand mergem la doctor pentru niste bataturi?
Daca ai folosit acidul cum ti-a spus medicul nu e nicio problema.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O să treacă acele înțepături când corpul o să elimine de acolo acidul care l-ai depus în zona de unde ai scos straturile superficiale ale pielii.

| Donsavas a răspuns:

Chiar daca simti durere, nu are ce sa ti se întâmple.

| SomethingFunni a răspuns:

Nu as spune chiar deloc ca Clavusin este un acid (foarte) puternic ori este compus din substante foarte corozive (acetona, acid acetic, acid salicilic), pana la urma e o solutie cutanata.

Nu inteleg ce inseamna "radacina", dar e normal sa declansezi niste sensibilitati daca nu il folosesti conform prescriptiei.

| Aube a răspuns:

Clavusinul actioneaza si "arde" batatura. ATENTIE! Sa nu pui pe zona sanatoasa, pe pielea "vie" cum s-ar zice. Iti vei arde pielea. Poate de asta ai intepaturi. Spala-te bine si reia procedura. Pui strict pe batatura.