| ThinkDifferent a întrebat:

Săptămana trecută am fost la dentist pentru o extracție de măsea. De săptămana trecută tot ma doare acel loc dar am observat ca mai am o bucățică de măsea care nu a scos-o. Oare sa fie de la acea bucățică?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Mergi la medic si spune-i.

| WhiteLife a răspuns:

Da, ar trebui sa te duci sa ti-o scoata si pe ea. Nu e bine ca a ramas.

| Anonimuserr a răspuns:

DEpinde de durere ai. Evident dacă măseaua a fost scoasă cu tot cu nerv mai rămâne o jenă. Doar atât. Acum depinde ce durere prezinți.
Ar fi trebui să scoată și acel ciot de măsea. Poate nu ai respectat indicațiile medicului dentist adică să nu te spel pe dinți după extracție să mănânci moale la temperatura camerei nici rece nici cald fierbinte etc.

| alice4stars a răspuns:

Trebuie sa ti-o scoata. Sau, daca reusesti, scoate-o chiar tu. Dupa, daca te doare, pune vată

| ElefantFrumosLARISA a răspuns:

E osul. Nu te speria, cu timpul va fi acoperită. Sunt dentist.

| Bmb_Cata_1996 a răspuns:

Aceeasi problema am avut-o si eu acea bucatica te jeneaza la nerv ..trebuie extrasa