| NicusorBarbu a întrebat:

Salut.Simt o durere usoara de cateva zile in partea dreapta jos a abdomenului. Dupa cateva secunde, durerea dispare si revine dupa 5 minute.Pot sa merg,nu ma doare piciorul.Dar imi este frica, pot sa am apendicita? Va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poate fii apendicita. Mergi al un consult medical si vei afla sigur daca este sau nu asta.
Nu am inteles partea cu frica, de ce ti-ar fi frica sa aflii ce ai?

| NicusorBarbu explică (pentru Violleta2022):

Imi este frica mai mult de operatie.Nu am mai fost operat niciodata si nu stiu cum este.

| Violleta2022 a răspuns (pentru NicusorBarbu):

Nu are de ce sa-ti fei frica, nu te doare nimic, nu simti nimic.
Operatia este atat de usoara, ca in 10-15 minute esti gata, mai mult dureaza sa te adorama sis a te trezesti tu.
Dupa cum am spus, garantez ca nu vei simtii absolut nimic!

| NicusorBarbu explică (pentru Violleta2022):

Am fost ieri la spital si mi-am facut analize.Mi-au spus ca nu am apendicita.