| SofiaTeodorescu a întrebat:

Salut.Soc si groaza mi-au iesit vergeturi pe gat si pe umar.Ati patit si voi asa? Sunt rosii ieri nu le aveam.Mentionez ca nu am slabit brusc, nu am crescut in inaltime.Iau tratament pentru tiroida, ma rog luam ca nu se gasesc in farmacii si de trei luni nu il iau.Aa si nu cred ca e genetic ca nimeni din familie nu are problema asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Soc și groaza! Soc și groaza! Soc și groaza! Ce sa fie, ce sa fie?
Spui ca nu ai slăbit brusc, dar ții vreo dieta?
Spui ca nu ai crescut în înălțime, dar știi ca nu crești 5 cm peste noapte? Ești măcar în perioada de creștere?
Dar cati ani ai totuși?
Luând în considerare numele, ești fata/femeie. Știai ca atunci când sânii cresc și devin grei sau când după 20-25 de ani când încep sa se lase că de, vârsta, pielea se întinde și apar vergeturile?

| SofiaTeodorescu explică (pentru Catrice):

20.M-am masurat azi ca sa vad daca am crescut, merg la nutritionist pentru ca doresc un stil de viata sanatos.

| Catrice a răspuns (pentru SofiaTeodorescu):

A și-mi mai amintesc o chestie (amintiri de școală generala laughing) nu știu cat de adevărată e asta, dar cică vergeturile care sunt pe lungime ar fi de creștere și alea de lățime din cauza greutății, a întinderii forțate a pielii etc.

| SofiaTeodorescu explică (pentru Catrice):

Bai daca e asa si am crescut mor de fericire ca am 155 sunt cat un pitic de gradina.Ma masor din nou. Sper sa fie asa.laughing

| Catrice a răspuns (pentru SofiaTeodorescu):

Vezi sa fie cu precizie. Poate e 1.551 laughing