Întrebare recomandată | irinuta1113 a întrebat:

Salut, sora mea are 33 de ani este perfect sanatoasa, insa nu poate ramane insarcinata, care este motivul? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate sora ta a luat sau ia inca anticonceptionale sau are sterilet si nu vrea sa recunoasca atunci nu va putea ramane insarcinata motivele reale le stie numai ea, voi stiti ce vrea ea sa va zica.

| PersonajFictiv a răspuns:

Asta e site-ul lui Dr.House iar noi suntem rezidenti cam toti pe aici, da, a uitat sa se specifice.
Intreab-o pe ea, daca stie de la doctor ce are o sa iti spuna.

| Iunix a răspuns:

Trebuie să se ducă la un cintrol. Motivul cel mai probabil este infertilitatea. Poate fi de la ea sau de la el.

| irinuta1113 explică (pentru Iunix):

Ea a fost la un control si medicul i-a zis ca este perfect sanatoasa, nu are probleme cu infertilitatea

| Iunix a răspuns (pentru irinuta1113):

Să mai încerce atunci când e în perioada de fertilitate maximă ( caută pe google ).

| Lucian4 a răspuns:

Apropo, am vazut poza ta de profil cu pisica, si mi-a fugit gandul aici, pisica/pisicile daca are poate o fi problema, toxoplasma.
http://pisicata.ro/......nsarcinate

Răspuns utilizator avertizat
| andreigustaviol a răspuns:

Poate de la fertilitate.

| IonelaaYoni a răspuns:

Se prea poate să nu fie compatibila cu soțul ei și asta fiind cauza în urma căruia, ea nu poate ramâne insărcinată

| RamonaPopa a răspuns:

Prea stresata sa obtina si toata lumea da gres cand este mult prea agitat. Ar mai fii pe tema religioasa cateva sfaturi dar nu stiu daca va intereseaza. Sa mearga la un preot sa se spovedeasca.