| alexaciobanu93 a întrebat:

Salut.
Spuneți-mi vă rog dacă în același loc poate fi tatuat și a doua oară ca să redea culoare. Mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Delcatty a răspuns:

Da, normal. De fapt, la tatuaj se fac des retusuri, deci peste.
Acum, daca ai un tatuaj alb-negru si vrei sa pui culoare peste, va fi mai complicat in sensul ca negrul deja e o culoare foarte puternica si e posibil sa ai nevoie sa iti stergi tatuajul (prin laser, de obicei) macar partial ca sa ajungi la rezultatul dorit.
De-aceea trebuie sa te gandesti bine inainte sa te tatuezi ca, in cazul in care doresti astfel de schimbari, va fi un procedeu lung, scump si dureros. Imposibil nu, dar e un chin la care poti sa nu te supui.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Da,chiar si a treia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei, saloanele de tatuaj asigura si retusul gratuit. La mine de exemplu, imi asigurau gratuit si retusul, cum ar fi normal. Acum, depinde de ei, intereseaza-te mai bine

| dragodana a răspuns:

Salut!
Da,se poate.
Eu am avut un tatuaj vechi de 16 ani, deci era cam sters.M-am dus la acelasi tattoo artist care mi l-a facut pe primul si mi-a facut unul identic.Cu diferenta ca eu am vrut mai mare un pic.

| Stefanialevi19 a răspuns:

Cu siguranta se poate, doar sa rezisti dureri. Multa sanatate