| TheSeventhSin a întrebat:

Salut, stie cineva ceva pastile pentru stres/anxietate?
Vreau ceva pastile mai mult naturale (fara iarba, dar ceva ce sa calmeze stariile astea, am anumite perioade in care devin foarte stresat si anxios)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Serlift

| WhiteLife a răspuns:

Exista, pe baza de plante, cum sunt Calmogen, Nervocalmin, Distonoplant etc. Poti intreba la farmacie si iti vor arata mai multe variante si pretul. Insa, daca sunt probleme serioase iti recomand un consult medical, pentru ca astea nu fac cine stie ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu putem recomanda asa, deoarece daca un medicament i-a facut bine cuiva, iti poate face rau tie. Cel mai bine este sa faci o vizita la medicul psihiatru si sa il lasi pe el sa stabileasca daca intr-adevar e anxietate sau altceva. Nici o vizita la medicul de familie nu ar strica deoarece si el te-ar putea indruma spre calea cea buna

| Furnicuta000 a răspuns (pentru anonim_4396):

A intrebat de ceva natural, nu de medicamente.
Naturale si bun pentru anxietate sunt cele pe baza de valeriana sau sunatoare, mai sunt si altele

| TheSeventhSin explică (pentru Furnicuta000):

Despre asta vorbesc, multumesc!

| RAY a răspuns (pentru TheSeventhSin):

Decat plante aiurea, asculta muzica de relaxare pe mine ma schimbat

| Dana2103 a răspuns:

Nu prea exista naturale si eficiente. Cele antistres sunt cele psihiatrice

| Andreeatrb a răspuns:

Pai dupa parerea mea trebuie cerut sfatul uni medic