| IonSpintecatoru a întrebat:

Salut, stie cineva de ce as putea avea ambele clavicule iesite oarecum din umar, ca si cum as avea disjuncție acromio-claviculară, dar nu am ca sunt simetrici si nici nu ma incomodeaza intr-un fel, doar ca ma deranjeaza cum se vede si am mai vazut aproape la toata lumea dar la mine iese mult mai in evidenta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Se cheama "Luxatie congenitala de clavicula" si asa te-ai nascut tu, cu aceasta malformatie.
Probabil ca se poata opera, dar asta se poate face dupa ce ti se opreste cresterea, adica dupa 20 de ani.